2020-10-02 08:30:37• hírek • erdelysport.hu

Vezetett, mégis kiesett a Fehérvár

A Standard Liege hátrányból fordítva 3-1-re legyőzte a vendég MOL Fehérvárt csütörtökön a labdarúgó Európa-liga utolsó, negyedik selejtezőkörében, így a belga csapat jutott főtáblára, a magyar pedig kiesett. A magyar válogatottal is szóba hozott, szatmárnémeti Rus Adrian nem kapott lehetőséget a vendégeknél, végig a kispadról nézte a mérkőzést.

Egyáltalán nem kezdte alárendelt szerepben a mérkőzést az esélytelenebbnek tartott Fehérvár, sőt, első gyors ellentámadásából Nikolics betalált, így tíz perc elteltével előnybe került. Bár a belgák hamar egyenlíthettek volna, de a helyzetet kihagyták, összességében pedig továbbra sem játszottak fölényben, ráadásul a magyar ezüstérmes kontrái is veszélyesek voltak. Egy ilyen akció végén Petrjak akár meg is duplázhatta volna a Fehérvár előnyét, azonban a visszaérő védő blokkolni tudott. A fehérvári védelem már-már megszokott stabilitásáról mindent elárul, hogy a Standard Liege csak egyszer találta el Kovácsik kapuját.

A folytatásban viszont nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a hazai együttes, melynek eredményeként hamar egyenlíteni tudott egy távoli lövéssel, a Fehérvár 358 perc után kapott gólt a sorozatban. A Standard továbbra is többet birtokolta a labdát, volt is néhány lehetősége, azonban fordítani nem tudott. Márton Gábor vezetőedző a játékrész derekán két cserével próbálta felfrissíteni a csapatát, amely ezt követően sem tudta megtartani a labdát, de a Standard mezőnyfölénye meddőnek bizonyult. A belga gárda végül Musliu lerántása után Szelim Amallah büntetőjéből fordított, a Fehérvár pedig az utolsó bő tíz percben már nem tudott újítani, ráadásul a Standard egy újabb 11-essel végleg bebiztosította a 48 csapatos csoportkörbe jutását.

Nem Rus volt az egyedüli erdélyi, mi több, Szatmár megyei résztvevője az EL-rájátszásnak: Kovács István vezette ugyanis a svéd Malmö és a spanyol Granada közötti összecsapást. Az mérkőzést az esélyeknek megfelelően 3-1-re a spanyolok nyerték, a nagykárolyi játékvezető pedig összesen 8 sárgát osztott ki a játékosoknak.

A csoportkör sorsolását pénteken 14 órától tartják, a Fehérvár búcsújával nem lesz magyar csapat érdekelt, ott lesz viszont a mezőnyben Kolozsvári CFR.

Európa-liga, selejtező, 4. (utolsó) forduló:
Standard Liege (belga)-MOL Fehérvár FC 3-1 (0-1)
Liege, zárt kapuk mögött, v.: Collum William (skót)
    gólszerzők: Gavory (51.), Amallah (77., 85., mindkettőt 11-esből), illetve Nikolics (10.)
    sárga lap: Muleka (22.), Laifisz (30.), illetve Hangya (70.), Musliu (77.), Stopira (85.), Nego (93.)

Standard Liege: Bodart - Fai, Vanheusden, Laifisz (Dussenne, 59.), Gavory - Bokadi (Balikwisha, a szünetben) - Raskin, Amallah, Cimirot - Carcela (Shamir, 82.), Muleka

MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Bolla, Musliu, Stopira, Fiola - Nego, Houri (Hodzic, 88.), Nikolov, Hangya - Nikolics (Zivzivadve, 65.), Petrjak (Bamgboye, 63.)